Sultan Yaylası Çalışmaları

Sultan Yaylası medresemizdeki kiraz ağaçlarının bakımı, yabani otların temizlenmesi ve toprağın sürülmesi faaliyetleri devam ediyor.

Sultan yaylasında iş mi biter..

Hususan her bahar geldiğinde ağaçların ilaçlanması, yabani otların temizlenmesi, toprağın sürülmesi ayrı bir meşguliyettir. Takdir edersiniz ki işlerdeki yoğunluk tatlı bir yorgunluğu da beraberinde getirir.

Elbetteki 200 civarındaki ağaçların bakımı ve 4 dönüme yakın bir arazinin sürülmesi ve yabani otlardan temizlenmesi kolayca olacak ve çabucak bitecek bir iş değil.

“Her baharda, herbir ağaca sündüs-misal taze bir çarşaf giydiriyor. Lü’lü-misal yeni bir murassaatla süslendiriyor. Yıldız-misal rahmet hediyeleriyle ellerini dolduruyor.” Risale-i Nur Külliyatından

Fakat bizim arkadaşlara iş mi dayanır. Hele işin başında Serdar hocam olursa.. Arkadaşlar bu sene de Sultan yaylasındaki bahar ayına mahsus işleri takip ediyorlar. Bir yandan ilaçlamalar yapılırken diğer yandan yabani otlar biçiliyor ve toprak çapa makinamızla sürülüyor. İşin büyük ve yorucu kısmı tamamlandı sayılır. Bundan sonra yine ufak tefek işler olacak muhakkak fakat fazla yorucu olmayacaktır.

Eminim ki, yaz mevsimi gelipte meyveler olgunlaştığında o tatlı rahmet meyvelerin afiyetle tadına bakmak ve misafirlerimize ikram etmekteki zevk ve lezzet bahçe işleri ile ilgilenen Serdar hocam ve ekibinin bütün yorgunluklarını unutturacaktır.

Vakfımıza ait meyve bahçemiz ve yazlık program yerimizin daha güzel ve bakımlı olması ve yaz aylarında program yapacak misafirlerimize daha nezih ve bakımlı bir ortam sunulabilmesi için maddi-manevi emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyoruz.