Normalleşme Süreci Bilgilendirmesi

Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte sorulmaya başlayan faaliyetlerimiz ile ilgili bilgilendirme..

1- Öncelikle günlük hayatımızda devletimizin ve idarecilerimizin hususan sağlık bakanlığının üzerinde ısrarla durduğu maske, sosyal mesafe ve temizlik konularının tatbik edilmesi üzerimize düşen bir vecibedir.

2- Vakıflar genel müdürlüğünden Türkiye’deki tüm sivil toplum kuruluşlarına gönderilen, İçişleri Bakanlığının 16.03.2020 tarih ve E.5361 sayılı “Coronavirüs Tedbirleri” konulu Genelgesi ile Sivil Toplum Kuruluşlarının (dernek, vakıf) yapacakları tüm toplantılar 01.07.2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

Medreselerimizin Vakfımızın bir temsilciliği olması hasebiyle medreselerimizde 01.07.2020 tarihine kadar herhangi bir faaliyet yapılması mümkün değildir. Durdurulan faaliyetlere belirtilen tarihten önce izin verilmesi halinde tekrar bilgilendirme yapılacaktır. 01.07.2020 tarihinden sonraki faaliyet şartlarımız ise gelişmelere göre değerlendirilecektir.

3- Hususi olarak toplanmak veya evlerde sohbetler tertip etmek ise ailemiz, yakın çevremiz ve irtibatta bulunduğumuz kişiler açısından hala ciddi risk taşıdığından uygun değildir.

4- Derslerimizi ve okumalarımızı evvela aile fertlerimizle birlikte yapmaya devam edeceğiz.

Bununla birlikte Cumartesi ve Çarşamba akşamları Hüsnü ağabeyimizin “NurSöz” youtube kanalındaki canlı verilen Risale-i Nur dersini takip etmeyi tavsiye ediyoruz.

Malumunuz olduğu üzere haftanın diğer akşamları da yine birçok youtube kanallarında canlı dersler tertip edilmektedir. Arzu edenler bu dersleri de takip edebilirler.

Ayrıca Pazartesi akşamları da “Manisa Çamlık Nur” youtube kanalımızda ilimize ait canlı umumi ders yapılacaktır.

Yine salgın hastalık vesilesi ile görülen bir tatbikat olarak da; arzu eden kişilerin görüntülü görüşme uygulamaları ile sanal ortamda canlı dersler tertip edebileceklerini de hatırlatıyoruz.

Cenab-ı Hak bizleri maddi ve manevi hastalıklardan muhafaza etsin. Cumanız mübarek olsun.