KUR’AN KURSU

Bir Müslümanın günlük hayatındaki meşguliyetlerinden birisi de, az da olsa bir miktar Kur’an-ı Kerim okumak olmalıdır. İşte bu bilinci ve anlayışı daha küçük yaşlarda iken vermek ve Kur’an-ı Kerimin doğru ve güzel okunmasını sağlamak amacıyla, vakfımızın Manisa’nın muhtelif mahallelerinde ve ilçelerinde bulunan temsilciliklerinde, özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize yaz tatillerinde Kur’an kursları düzenliyoruz.

Kur’an kursları faaliyetleri için gerekli dökümanlarımızı hassasiyetle seçiyoruz. Kurslara öğretici olarak katılacak kişilerin liyakatlarına dikkat ediyoruz. Kursun başlangıcından sonuna kadar devam eden süre içinde zaman zaman öğreticilerle bir araya gelerek kursun verimliliğinin arttırılması için neler yapabileceğimizi görüşüyoruz.

Kur’an kurslarının sadece yaz aylarına mahsus kalmaması için senenin bütün aylarına yayarak Kur’anın okumasının ve öğrenilmesinin devamını sağlıyoruz. Ayrıca Kur’an eğitimini sadece çocuk ve gençlerimize değil; ihtiyacı olan herkese verebilmek için farklı programlar düzenliyoruz.

Kur’an-ı Kerimin sadece kelamını öğrenmek ve öğretmek değil; aynı zamanda manasını da öğrenmek ve öğretmek için, asrımızın anlayışına uygun Kur’anın manevi bir mucizesi olan Risale-i Nur eserlerinden istifade ediyor ve muhataplarımızın da istifadesi için programlar tertip ediyoruz.